Apps
Categories

ЯК ОБРАТИ LED-ЛАМПОЧКУ

Звичні лампочки-економки зникають з продажу, тож українцям доведеться звикати до нових – світлодіодних.

На шляху до світлого життя забігаю днями у будівельний супермаркет лампочок-економок прикупити, а там на весь відділ освітлення їх лише три види. Продавець приголомшує новиною: лампи-економки знімають з продажу. Взагалі! І додає, що супермаркет розпродує залишки та переходить до продажу винятково LED-ламп, також відомих як світлодіодні.

Про надзвичайну ощадливість діодних ламп говорили давно, але на заваді масовому поширенню стояла ціна за межею розумного. Ще два-три роки тому вартість LED-ламп стартувала від 100 грн за штуку, тобто вони були щонайменше утричі дорожчими за енергозберігаючі і в 20-30 разів – за звичайні лампи розжарювання. Однак останнім часом ситуація змінилася радикально. Ціни на світлодіодні лампи стрімко падають, і нині найдешевші екземпляри можна купити по 40 гривень.

Продавці не квапляться зі зрозумілими поясненнями або відверто прибріхують, тож розберемося самотужки – як правильно обирати світлодіодні лампи, аби купити справді еквіваленти традиційних ламп розжарювання у 100 Вт, 60 Вт, 40 Вт.

Приміром, висить у вас на кухні світильник на одну лампочку у 100 Вт. Зібралися ви цю лампочку поміняти на модну світлодіодну. Продавці запевняють, що замінивши лампи розжарювання на світлодіоди, ви зможете знизити витрати на освітлення на 87%. Але… так, завжди є але.

Читайте також: Моя маленька незалежність, або Сонячний колектор із мотлоху

Досі, обираючи лампу розжарювання, ми звертали увагу на один-єдиний параметр – потужність, себто скільки електрики лампочка споживає. Від цього ж залежить, скільки доведеться платити наприкінці місяця. Вимірюється потужність у ватах (Вт). Та для наших очей ключове значення має світловий потік – себто скільки лампа віддає світла. Він вимірюється у люменах (Лм), позначка про кількість має бути на упаковці світлодіодної лампи - хоча буває не завжди.

Причому світлодіодні лампи різних виробників, маючи однакову потужність, дають різний потік світла. Тому обираючи світлодіодну лампу, орієнтуватися треба не на вати, а саме на люмени.

Якщо вас переконують, що аналогом лампи розжарювання у 100 Вт є світлодіод у 10 Вт – не вірте. Так далеко прогрес іще не зайшов.

Лампочка розжарювання у 100 Вт, та сама, що освітлює вашу кухню, видає потік світла у 1300 Лм. За яскравістю світла їй відповідає LED-лампа потужністю у 14 Вт.

Comments

Add comment